Jakie soczewki dla początkującego użytkownika?

soczewki jednodnioweJeśli chcesz zacząć nosić soczewki kontaktowe, kluczowa jest wizyta u specjalisty – okulisty lub optometrysty, który określi wadę wzroku. Przy wyborze odpowiednich soczewek kontaktowych bardzo ważnym kryterium jest styl życia noszącej je osoby. Obecnie na rynku jest bardzo duży wybór rodzajów soczewek kontaktowych. Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia, uprawiasz sport, często wyjeżdżasz w podróże służbowe itp. zaleca się soczewki miękkie, zwłaszcza te do wielodniowego noszenia (soczewki dwutygodniowe lub miesięczne). Należy jednak pamiętać, że wymagają one codziennej pielęgnacji.

Soczewki dla leniwych

Alternatywą dla soczewek wielokrotnego użycia są soczewki systematycznej wymiany. Ich główną zaletą jest to, że na powierzchni soczewki nie osiadają cząsteczki białka i bakterii, które powodują reakcje uczuleniowe. Ponadto, nie potrzebują dodatkowej pielęgnacji, ponieważ kolejnego dnia zakładasz nową parę soczewek.
Dobór odpowiedniego rodzaju soczewek to podstawa, jeśli chcesz czuć się komfortowo. Po nałożeniu soczewki nie powinieneś czuć że masz je na sobie, jeśli odczuwasz dyskomfort sprawdź czy poprawnie je założyłeś. Następnie należy sprawdzić, czy obraz jest wyraźny oraz czy nie powodują podrażnień. Zbyt ciasne soczewki powodują pogorszenie widzenia, a oczy wyglądają na przekrwione.