Czy powinniśmy zasypiać w soczewkach kontaktowych? 30 sierpnia 2018

zasypianie w soczewkachSoczewki kontaktowe to popularny wybór wśród osób posiadających wady wzroku. Są bardziej wygodne w codziennym użytkowaniu i nie zasłaniają twarzy, będąc w praktyce niewidoczne. Jednak ponieważ oczy są bardzo delikatną częścią ciała, należy przy ich stosowaniu trzymać się zaleceń okulistów. Jednym z najważniejszych jest nie pozostawianie ich na noc. Dlaczego jest to takie ważne i jakimi negatywnymi konsekwencjami grozi zasypianie w soczewkach kontaktowych?

Brak komentarzy do Czy powinniśmy zasypiać w soczewkach kontaktowych?

Dlaczego należy sprawdzać daty ważności soczewek i płynów pielęgnacyjnych? 7 września 2017

data ważności płynówNosząc soczewki kontaktowe, dużo uwagi poświęcamy ich właściwej selekcji oraz pielęgnacji. Niestety często zapominamy o bardzo ważnej kwestii – skontrolowaniu dat ważności płynów pielęgnacyjnych, jak i samych szkieł.

Brak komentarzy do Dlaczego należy sprawdzać daty ważności soczewek i płynów pielęgnacyjnych?

Soczewki jednodniowe czy dwutygodniowe? Wybieramy 6 lutego 2017

soczewki jednodniowe vs dwutygodnioweNie bez przyczyny firmy produkujące soczewki oferują produkty jednodniowe, dwutygodniowe czy miesięczne. To, jakie należy wybrać, uzależnione jest od trybu prowadzonego życia, stopnia aktywności fizycznej czy kondycji oczu. W jakich sytuacjach sięgać więc po soczewki jednodniowe, a kiedy wybrać produkty z dłuższym terminem użyteczności?

Brak komentarzy do Soczewki jednodniowe czy dwutygodniowe? Wybieramy

Co się kryje za soczewkami multifokalnymi? 10 listopada 2016

soczewki multifokalne jaki wiekKonieczność korekcji wzroku wzrasta wraz z wiekiem – oczy podlegają bowiem procesom starzenia się, które uwidaczniają się najczęściej w zmniejszeniu ostrości widzenia. Osoby, które jednocześnie używają okularów korygujących wadę krótkowzroczności lub astygmatyzmu zmuszone są w podobnej sytuacji do zaopatrzenia się w dodatkową parę szkieł, służących do czytania.

Brak komentarzy do Co się kryje za soczewkami multifokalnymi?

Soczewki kontaktowe w wersji rocznej 21 sierpnia 2016

soczewki roczne konwencjonalneSzkła kontaktowe zdecydowanie ułatwiają życie. Pozwalają na swobodne uprawianie sportu, nie parują, nie zsuwają się z nosa i są niewidoczne. Ze względu na ich indywidualne cechy oraz okres użytkowania, soczewki możemy podzielić na kilka różnych kategorii. Jedną z opcji, jaką mają do zaoferowania firmy optyczne są soczewki o rocznym terminie przydatności.

Brak komentarzy do Soczewki kontaktowe w wersji rocznej

Soczewki dla astygmatyka? Także w wersji kolorowej 24 czerwca 2016

kolorowe soczewki toryczneStwierdzona wada wzroku wymaga od nas niewątpliwie korekty wzroku. Jedni w takich sytuacjach śmiało sięgają po okulary, twierdząc przy okazji, że modne oprawki tylko pozytywnie wpływają na wizerunek. Jednak mnóstwo osób – mówiąc wprost – nie wyobraża sobie zakładania okularów i sięga po soczewki.

Brak komentarzy do Soczewki dla astygmatyka? Także w wersji kolorowej

Jak przygotować się do zmiany okularów na soczewki? 19 maja 2016

przejście z okularów na soczewkiJeśli nie chcemy nosić okularów, możemy wybrać określony rodzaj soczewek kontaktowych.

Planowane przejście z okularów na soczewki zawsze musi zostać poprzedzone wizytą u okulisty. Tylko wtedy będziemy mieli pewność najlepszego dopasowania szkieł do naszych oczu. Lekarz ocenia kondycję oczu oraz stopień posiadanej wady wzroku.

Brak komentarzy do Jak przygotować się do zmiany okularów na soczewki?

Problemy z nazewnictwem. Soczewki toryczne czy astygmatyczne? 9 maja 2016

soczewki toryczne astygmatyczneSoczewki toryczne korygują wadę zniekształcenia obrazu spowodowane astygmatyzmem, dlatego często są nazywane zamiennie jako „soczewki astygmatyczne”. Obie te nazwy są prawidłowe, ale zdecydowanie częściej używa się pierwszego określenia, określającego budowę soczewki.

Brak komentarzy do Problemy z nazewnictwem. Soczewki toryczne czy astygmatyczne?