Soczewki dla astygmatyka? Także w wersji kolorowej 24 czerwca 2016

kolorowe soczewki toryczneStwierdzona wada wzroku wymaga od nas niewątpliwie korekty wzroku. Jedni w takich sytuacjach śmiało sięgają po okulary, twierdząc przy okazji, że modne oprawki tylko pozytywnie wpływają na wizerunek. Jednak mnóstwo osób – mówiąc wprost – nie wyobraża sobie zakładania okularów i sięga po soczewki.

O ile kilkanaście lat temu wybór w tej kwestii był szalenie ubogi, o tyle dziś możemy przebierać w typach soczewek, a nawet w ich kolorach. W sieci króluje jednak pytanie: co z soczewkami dla astygmatyków? Niewątpliwie osoby cierpiące na tę wadę wzroku bez problemu mogą korzystać z soczewek kontaktowych, ale ostateczne rozwiązanie wybiera specjalista. Najczęściej, w przypadku niewielkiego astygmatyzmu okuliści przepisują zwykłe soczewki, jednak gdy ta wada jest większa do akcji wkracza stosunkowo młody gracz – soczewki toryczne.

Kolorowe soczewki toryczne

Soczewki kontaktowe w tym typie mają po prostu szkła cylindryczne – kluczowe w leczeniu astygmatyzmu, a jeszcze niedawno zarezerwowane tylko dla okularów. Jeden problem już z głowy, pojawia się jednak kolejne pytanie: czy astygmatyk może sięgnąć po kolorowe soczewki? To niewątpliwie hit ostatnich lat, po który często sięgają celebryci. Takie soczewki zmieniają kolor oczu i przez to znacząco wpływają na nasz wizerunek. A co z astygmatykami? Tu medycyna i nowoczesne technologie również nie zawodzą. Producenci soczewek dla astygmatyków, oferują też oryginalne rozwiązania, jak soczewki kolorowe i koloryzujące.

Niewątpliwie mówiąc o soczewkach jasno trzeba powiedzieć, że od wyboru modelu zależy komfort ich używania. Warto przemyśleć zakup, a o opinię zapytać specjalistę – może to być okulista lub optometrysta. Niewątpliwie soczewki są też dodatkiem wymagającym szczególnej uwagi. Codziennie trzeba poświęcić kilka minut na ich aplikację, a także na pielęgnację w przypadku wielokrotnego użytku. Warto też – przy zakupie soczewek – zaopatrzyć się w pojemnik do przechowywania oraz płyn do pielęgnacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.