Soczewki kontaktowe w wersji rocznej 21 sierpnia 2016

soczewki roczne konwencjonalneSzkła kontaktowe zdecydowanie ułatwiają życie. Pozwalają na swobodne uprawianie sportu, nie parują, nie zsuwają się z nosa i są niewidoczne. Ze względu na ich indywidualne cechy oraz okres użytkowania, soczewki możemy podzielić na kilka różnych kategorii. Jedną z opcji, jaką mają do zaoferowania firmy optyczne są soczewki o rocznym terminie przydatności.

Dlaczego soczewki długoterminowe?

Soczewki kontaktowe roczne, zwane również konwencjonalnymi, charakteryzują się bardzo długim okresem użytkowania. Ich optymalna trwałość to czas od 6 do 12 miesięcy i zwykle uzależniona jest od prawidłowej pielęgnacji. Wykonane są z innowacyjnych materiałów o wysokiej jakości, pozwalających na dwunastomiesięczną eksploatację. Jednocześnie są na tyle elastyczne, że zapewniają pełen komfort noszenia. Biorąc pod uwagę okres używalności uznawane są za najbardziej ekonomiczne. Jednorazowy zakup zwraca się już po kilku tygodniach, w porównaniu do soczewek o krótszych terminach ważności.

Soczewki o wydłużonym czasie działania z uwagi na swoje parametry przeznaczone są do noszenia w trybie dziennym. Oznacza to, że w celu zachowania prawidłowego działania szkła oraz bezpieczeństwa naszego oka zalecane jest zdejmowanie ich do snu oraz pielęgnacja specjalistycznym preparatem. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie usunąć z ich powierzchni gromadzący się osad, kurz czy resztki makijażu. Polecane są osobom ze standardową wadą wzroku.

Niestety w przypadku nieodpowiedniej pielęgnacji, zagubienia czy mechanicznego uszkodzenia może zaistnieć potrzeba ich wymiany przed końcem tego terminu. Osobom dopiero rozpoczynającym przygodę z soczewkami zaleca się stopniowe przedłużanie okresu noszenia. Dzięki temu oko przywyknie do nienaturalnych dla niego warunków i nie będzie ulegać podrażnieniom. Dlatego też roczne soczewki są sugerowane dla doświadczonych użytkowników soczewek kontaktowych.

Soczewki roczne a korekcja wad wzroku

Soczewki konwencjonalne (roczne) dostępne są w wielu odmianach i o różnych parametrach: sferyczne, asferyczne, toryczne (np. Zero 6 Toric XR) i progresywne. Ich niepodważalną zaletą jest możliwość korygowania nawet dużych i nietypowych wad wzroku, zarówno wrodzonych jak i nabytych. Korygują krótko- i dalekowzroczność, starczowzroczność oraz astygmatyzm. Najnowsze badania wykazują, że soczewki tego typu doskonale sprawdzają się także przy zezie. Ćwiczą oko i korygują wadę równie skutecznie jak tradycyjne okulary.

Soczewki kontaktowe roczne to doskonały wybór dla osób, które cenią sobie komfort i są na tyle zorganizowane, że nie zraża ich codzienna pielęgnacja. Albowiem jedynie odpowiednia kosmetyka sprawi, że będziemy mogli cieszyć się nimi przez cały rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.