Soczewki jednodniowe czy dwutygodniowe? Wybieramy 6 lutego 2017

soczewki jednodniowe vs dwutygodnioweNie bez przyczyny firmy produkujące soczewki oferują produkty jednodniowe, dwutygodniowe czy miesięczne. To, jakie należy wybrać, uzależnione jest od trybu prowadzonego życia, stopnia aktywności fizycznej czy kondycji oczu. W jakich sytuacjach sięgać więc po soczewki jednodniowe, a kiedy wybrać produkty z dłuższym terminem użyteczności?

Dla kogo soczewki jednodniowe?

Jednodniowe soczewki mają wiele zalet. Nie wymagają czyszczenia ani przechowywania, po skończonym użytkowaniu wystarczy je wyrzucić. Świetnie sprawdzą się więc w przypadku osób zapracowanych lub prowadzących aktywny tryb życia. Powinny je wybrać również te osoby, które szkła kontaktowe noszą jedynie okazjonalnie. Soczewki jednodniowe będą też bardzo praktyczne w podróży czy podczas spotkań towarzyskich z racji tego, że nie trzeba mieć przy sobie płynu i pojemniczka.

Jakie soczewki jednodniowe wybrać?

Jednymi z najlepszych produktów dostępnych na rynku są soczewki Dailies Total 1 oraz Acuvue 1-Day Moist. Dailies Total 1 to soczewki o wysokim stopniu uwodnienia i najwyższym współczynniku transmisji tlenu spośród wszystkich soczewek jednodniowych. Doskonale sprawdzą się w każdych warunkach. Mogą je nosić nawet osoby z oczami bardzo podatnymi na wysychanie czy zaczerwienienia.
Acuvue 1-Day Moist są niezwykle miękkimi szkłami kontaktowymi od firmy Johnson&Johnson. Przez cały dzień zapewniają oczom odpowiednie nawilżenie i świeżość. Zaprojektowano je tak, by na powierzchni powstawało jak najmniej osadów białkowych, dzięki czemu dobra widoczność utrzymuje się nawet pod koniec dnia.

Soczewki dwutygodniowe – kiedy są lepsze od jednodniowych?

Dwutygodniowe soczewki coraz częściej wybierane są przez tych, którzy do tej pory korzystali z soczewek miesięcznych. Dwutygodniowe szkła kontaktowe zachowują bowiem czystość przez cały okres ich użytkowania, dzięki czemu komfort widzenia utrzymuje się aż do końca. Soczewki są stosunkowo niedrogie, bardzo wygodne i doskonale sprawdzą się na wakacjach, wyjazdach czy podczas aktywności fizycznych. Należy jednak pamiętać, by dbać o ich czystość – stosować płyn do soczewek i na kilka godzin odkładać do pojemniczka z płynem.

Acuvue Oasys jako najlepszy przykład soczewek dwutygodniowych

To soczewki od firmy Johnson&Johnson, które można nosić w systemie dwutygodniowym lub tygodniowym (zakładanie na dzień i na noc). W obu przypadkach należy jednak pamiętać o higienie oka. Soczewki przeznaczone są przede wszystkim dla osób oczekujących wysokiego komfortu przy zmieniających się warunkach otoczenia. Będą doskonałe dla tych, którzy dużo czasu siedzą przed ekranem komputera lub spędzają wiele godzin w zadymionych czy klimatyzowanych pomieszczeniach. Dzięki zastosowaniu specjalnej technologii i materiału Senofilcon A soczewki są niezwykle gładkie, elastyczne i nawilżone. Silikonowo – hydrożelowy materiał zapewnia świetną przepuszczalność tlenu oraz naturalny i zdrowy wygląd oczu. Acuvue Oasys są bardzo cienkie, dzięki czemu pozostają niemal niewidoczne, a jednocześnie są niezwykle wygodne. Wyposażono je także w specjalny znacznik, pozwalający sprawdzić poprawność stron podczas zakładania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.